Journal of Science and Technology

5 Temmuz 2024 Kapalı Yazar: Hakan ÇAKMAK

Mühendislik Fakültesi

Journal of Science and Technology

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Dergisi

About   (Hakkında)


Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Dergisi (CUJAST) Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tarafından yayınlanan hakemli bir dergidir.

Dergimiz yılda 2 kez yayınlanmaktadır. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Dergisinde Fen Bilimleriyle alakalı olan Bilgisayar Bilimi, Bilgi Sistemleri, Biyoloji, Endüstri Mühendisliği, Gıda Bilimi ve Teknolojisi, Mühendislik, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Fizik, Kimya Mühendisliği, Mekanik, Matematik, İnşaat Mühendisliği, Organik Tarım, Zootekni, Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Tarım Ekonomi ve Politika, Ziraat Mühendisliği, Toprak Bilimi vb. ile ilgili makaleler değerlendirilmektedir.

Bu dergi, açık erişimli, uluslararası, çift kör hakemli bir dergidir. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Dergisi Türkçe ve İngilizce dillerinde açık erişim olarak yayınlanmaktadır. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Dergisi yayın sürecinde herhangi bir makale işlem ücreti almamaktadır. Dergimiz, 2022 yılından itibaren yılda 2 kez (Haziran ve Aralık) basılmaktadır.

 Indexes

Dizinler